5 rad, jak vybrat

5 rad, jak dnes správně vybrat interiérové dveře.

   Je dnes nákup dveří jiný než před lety? Co je nové? Na co je dobré dát si pozor?

vzorkovna_CAG_hlavni

Když potřebujete nové interiérové dveře, chcete, aby vám co nejdéle vydržely. Rozhodně se tedy vyplatí výběr nepodcenit.

1)     E-shop nebo vzorkovna?

I dveře je dnes možné objednat na webu a počkat, až vám je kurýr doručí. Rozčarování, když dekor po rozbalení vypadá jinak, opracování hran je nekvalitní a dveře nepasují, můžete (někdy) vyřešit vrácením zboží, což znamená náklady na odeslání zásilky a další čekací dobu na nové dveře. A může přijít zklamání i podruhé.

Tak důležitý prvek interiéru, jakým dveře jsou, se rozhodně vyplatí nejdříve vidět „naživo“ – zkontrolovat kvalitu, porovnat zvolený dekor např. se vzorkem podlahy a objednat si přesný rozměr (ideálně po zaměření odborníkem).

dveře na míru

2)     České nebo je to jedno?

Nabízí se dveře z Polska, Číny apod. Bývají (ne vždy) levnější, což vzhledem k nákladům na jejich dopravu do ČR samo naznačuje, že nemohou být vyrobeny ze stejně kvalitních materiálů a komponentů. Bývají (a i zde se sluší říct, že nemusí) hůře opracované a méně trvanlivé. Např. řešení reklamace je logicky zde v ČR podstatně jednodušší. I kvalitní čeští výrobci umí poskytnout individuální slevu nebo výhodné akce.

3)     Od výrobce nebo prodejce?

Má-li výrobce síť dobrých prodejců, je to proto, abyste nemuseli jet daleko. Nemusí to znamenat prodražení ani prodloužení termínu. Ve vlastních vzorkovnách ale bude mít výrobce více vzorků a zajištěn kompletní servis služeb.

vzorkovna dveří CAG Praha 10

4)     Záleží na značce?

Od výrobce, který úspěšně funguje mnoho let, můžete spíše očekávat spolehlivost dodání, kvalitní technologické zázemí a kompletnost nabídky produktů i služeb. Obsloužil před vámi tisíce jiných zákazníků, produkty stále zdokonaluje, má systém kvality ISO – to vše by vám mohlo napovědět, komu zálohu, kterou budete muset složit, lze s důvěrou svěřit.

moderní technologie

5)     Co dalšího můžete chtít či očekávat?

Často se dveřmi pořizujete i jiné součásti interiéru, vestavěné skříně nebo drobný nábytek (stolky, botníky…). Moderní výrobce vám dokáže nabídnout i tyto výrobky ve stejném dekoru, aby vám se dveřmi ladily.

vestavěné skříně ve stejném dekoru

Článek byl vydán 28.1.2013 v 14:08 v kategoriích Jak vybrat dveře. Můžete sledovat komentáře k tomuto článku pomocí RSS 2.0 feedu. Můžete přidat komentář nebo trackback z Vašich stránek.

Diskutovat