Otočné nebo posuvné dveře?

Otočné interiérové dveře

Dveře otočné, tedy klasické dveře, jsou zavěšeny na pantech a otvírají se do prostoru místnosti. Tento typ je nejpoužívanějším řešením interiérových dveří. Více o otočných dveřích zde »

Posuvné interiérové dveře

Čím dál větší oblibě se těší dveře posuvné, které výrazně šetří prostor interiéru.

Existují dva typy: posuvné po zdi – zavěšené v garnýži, nebo posuvné do zdi – zasazené do předem zazděného pouzdra. S řešením posuvných dveří do zdi je potřeba počítat již při stavebních pracích.

Posuvné dveře od CAG

V posuvném provedení si můžete vybrat jakýkoliv u nás nabízený model a to bez dalších příplatků – pouze u posuvu po zdi je třeba připočítat cenu garnýže a posuvného mechanismu, případně dorazové nohy, pokud se dveře mají zamykat.

U dveří zasouvaných do pouzdra je třeba toto pouzdro kupovat již s vědomím, zda do něj mají zajíždět dveře prosklené (kazetové) či plné, respektive jaká bude jejich celková tloušťka. Počítejte i s rozměry vystupujících ozdobných lišt. Pouzdra se vyrábějí v různých tloušťkách a tedy s různými velikostmi kapes, do kterých se má dveřní křídlo vejít.

Vyberte si interiérové dveře CAG a nechte si je bez příplatků vyrobit v posuvném provedení »

Článek byl vydán 21.2.2010 v 12:50 v kategoriích Jak vybrat dveře, Vlastnosti a funkce dveří. Můžete sledovat komentáře k tomuto článku pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

U “Otočné nebo posuvné dveře?” je jeden komentář

  1. [...] Interiérové dveře se nejčastěji používají takzvaně otočné, tedy na závěsech (pantech), které otvíráte do prostoru místnosti či chodby. Současným trendem jsou dveře posuvné, které šetří prostor. Těm se věnujeme v jiném článku. [...]

Diskutovat