Hliníkové prvky interiérových dveří

Spojení dřeva a kovu nalézáme všude kolem sebe – od kuchyňských linek, obývacích stěn a ložnic až po drobné předměty jako příbory, servírovací sady či jiné bytové dekorace. Obliba kovových doplňků stoupá a možná i vy rádi využijete možnost sladit jednotlivé prvky interiéru co nejlépe.

Aktuálním hitem interiérových dveří jsou hliníkové lišty, rámečky a další doplňky.  Naleznete je dnes v nabídce všech větších výrobců, kteří tak reagují na zvyšující se poptávku zákazníků po zajímavých detailech, neotřelých provedeních a moderní eleganci dveřních křídel.

V CAG jsou hliníkové lišty do dveřních křídel zafrézovány (nikoliv nalepovány), aby nevystupovaly nad povrch a neznamenaly tak pro vás jen další místo pro usazování prachu. Díky tomu kovové proužky působí ve dřevěné ploše přirozeně a nenásilně.

Dveře lze doladit dalšími kovovými prvky jako panty, zámkem nebo klikou. V případě prosklených dveří lze přidat hliníkový rámeček, který dotvoří velice moderní vzhled dveřních křídla. Volbou zajímavého skla pak dovršíte nadčasový dojem.

Hliníkové lišty mohou být na interiérových dveřích umístěny jak vodorovně, tak svisle, čímž se vždy vytvoří nový zajímavý vzhled. CAG nabízí možnost výběru, zda má lišta procházet celým křídlem či končit v ploše dveří, takže si můžete opravdu zvolit vzhled přesně podle vašeho vkusu.

Vyberte si, jak velkou část křídla má zabírat kovová lišta.

Velmi slušivá a zajímavá je kombinace hliníkových prvků v příčném dekoru. Kresba dveří prochází křídlem vodorovně. Toto provedení je velmi žádané.

Zajímavá kombinace kovu a příčného dekoru dřeva.

Neobvyklý a efektní způsob kombinace dřeva s kovem je použití jednoduchého křídla a zárubně s obložkami s povrchem z broušeného hliníku. Dveře jsou nápadité a provedení je přitom finančně nenáročné.

Kovové obložky: pohled na celé dveře a detail.

Prohlédněte si možnosti kombinace dřeva a kovu a zvolte si ty ideální právě pro vás.

Článek byl vydán 15.4.2010 v 14:19 v kategoriích Jak vybrat dveře, Použité materiály. Můžete sledovat komentáře k tomuto článku pomocí RSS 2.0 feedu. Můžete přidat komentář nebo trackback z Vašich stránek.

Diskutovat