Jaký zvolit povrch interiérových dveří?

Interiérové dveře se dnes vyrábějí v různých druzích povrchu a z různých materiálů. Můžete si vybrat od papírových folií až po dekory k nerozeznání od pravého dřeva nebo přímo masiv.

Papírové fólie

Dveře s povrchem z papírové fólie jsou určeny ke standardnímu použití v prostorách bez zvýšené zátěže. Proto je příliš nedoporučujeme do domácností, v nichž se pohybují malé děti a hrají si např. s kovovými hračkami, a domácí mazlíčci s ostrými drápky. Také je potřeba dbát na správné ošetření, fólii omývejte neagresivními čistícími prostředky.

CPL lamináty

Tento tvrzený povrch je estetický, odolný a cenově dostupný. Dekory jsou téměř k nerozeznání od pravého dřeva a odolají případným lehkým oděrům způsobeným běžným pohybem v domácnosti. CPL laminát se dobře udržuje, lze jej očistit i dezinfekčními prostředky.

HPL lamináty

HPL laminát je vysoce vhodný do kancelářských prostor, obchodů a náročných domácností. Vyznačuje se velmi vysokou odolností při zachování stejně povedených dřevodekorů jako CPL lamináty.

Dýha a masiv

Materiály jako dýha nebo masiv jsou cenově méně dostupné. Jejich velkou nevýhodou je barevná nestálost, veškeré přírodní materiály s časem „pracují“ – mění barvu v závislosti na dopadajícím světle, jeho intenzitě a době expozice. Oproti tomu laminát zůstane i po letech stejně krásný, jako když jste si jej vybírali.

Shrnutí

  • Papírové fólie jsou cenově nejdostupnější, ale také jsou nejvíce náchylné k poškození.Máte-li v domácnosti malé děti nebo domácí mazlíčky, je potřeba dávat na ně větší pozor než u dveří s odolnějšími povrchy.
  • CPL lamináty jsou vhodné pro většinu domácností. Při zachování nízké ceny poskytují komfort estetického a odolného povrchu.
  • HPL lamináty jsou odolný materiál doporučovaný pro náročné a frekventované (zejména komerční) prostory.
  • Dýha a masiv působí luxusně. Nevýhodou je barevná nestálost a vysoká cena.

Vyberte si interiérové dveře CAG a nechte si u nás poradit, který povrch či materiál je pro vás nejvhodnější »

Článek byl vydán 21.2.2010 v 13:00 v kategoriích Jak vybrat dveře, Použité materiály. Můžete sledovat komentáře k tomuto článku pomocí RSS 2.0 feedu. Můžete přidat komentář nebo trackback z Vašich stránek.

Diskutovat