Jaké funkce by měly plnit interiérové dveře?

Dveře plní několik funkcí: kromě samotného uzavření prostoru a estetické stránky slouží jako určitá ochrana.

Protihlukové dveře »

Např. do pokojů či pracovny je dobré zvážit použití dveří s větším hlukovým útlumem, abyste nebyli při spánku či práci rušeni zvuky z ostatních místností – je možné si vybrat z různých variant útlumu, např. 30, 32 nebo 36dB.

Vyberte si protihlukové dveře »

Protipožární dveře

V některých případech použití dveří se speciálními vlastnostmi žádají předpisy. Např. mezi garáží a obytnou zónou či u kotelny – dle označení v projektu – bývají vyžadovány dveře a zárubně protipožární, případně i kouřotěsné. Jejich označení (např. EI/EW30) udává míru jejich odolnosti proti prohoření.

Vyberte si protipožární dveře »

Bezpečnostní dveře

Protipožární dveře lze použít i jako vchodové do bytu. Jsou samozřejmě daleko „bytelnější“ než standardní interiérové dveře, takže mnohem lépe odolají případnému pokusu o vniknutí cizí osoby.
Pro ještě větší ochranu můžeme pořídit dveře přímo otestované proti vniknutí a vloupání, označené jako B2 či B3. Čím vyšší je číslo bezpečnostní třídy, tím vyšší je zajištěná ochrana.

Vyberte si bezpečnostní dveře »

U interiérových dveří řešíme bezpečnost zejména u dveří s celoprosklenou plochou (model Triumf). Zde je samozřejmě použito bezpečnostní sklo lepené přes speciální folii, takže se při případném nárazu například ostrým předmětem nerozsype na tisíce malých kousků jako kalené sklo ale všechny části skla zůstanou viset na folii jako „pavučinka“. Oproti sklu kalenému také není tak křehké, takže k jeho rozbití je třeba většího nárazu.

Článek byl vydán 21.2.2010 v 12:52 v kategoriích Jak vybrat dveře, Vlastnosti a funkce dveří. Můžete sledovat komentáře k tomuto článku pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Diskutovat