Proč montáž dveří svěřit odborníkovi?

Dveře, které si vyberete, budete používat mnoho let. Proto je třeba nepodcenit jak jejich výběr, tak i samotný proces jejich pořízení a osazení.

Zajistit si vše sám?

Samozřejmě si můžete dveře nechat pouze vyrobit. Výrobci jen dodáte potřebné rozměry a pak si je sami vyzvednete, podle montážního návodu namontujete obložkové zárubně a dveře osadíte.
V mnoha případech je ale lepší spolehnout se na služby odborníků.

Výhody komplexních služeb

O doplňkové služby byste se určitě měli zajímat v komplikovanějších případech, např. u světlíků nebo dveří posuvných či protipožárních a bezpečnostních, které musí být montovány/osazeny proškolenou osobou.

Montáž provedená zkušeným odborníkem předchází případným dodatečným úpravám dveří a mnohdy i výrobě nových (pokud nestačí pouze podřez, ale nevyhovuje například šířka křídla). Kromě jistoty správné funkčnosti dveří také zajistí bezproblémové uznání záruky, o kterou byste se mohli nesprávným postupem připravit. V neposlední řadě získáte také nižší sazbu DPH (při dodržení zákonem stanovené plochy).

Zároveň vám tak odpadne i starost, čím a jak bezpečně dveře a zárubně přivézt domů tak, aby se přepravou nepoškodily.

Vždy se vám při posuzování výhodnosti nabídky vyplatí nechat si vypracovat cenovou nabídku na kompletní dílo – nerozhoduje jen cena zboží, ale i služeb (zaměření, montáž, doprava), které se mohou velmi lišit.

Shrnutí

  • Některé typy dveří přímo vyžadují montáž proškolenou osobou.
  • Nesprávnou manipulací při osazení dveří se můžete připravit o záruku.
  • Využití doplňkových služeb se promítne ve sníženém DPH.
  • Vždy porovnávejte celkovou částku v cenové nabídce, ne jen cenu dveří.

V CAG vám zajistíme komplexní služby od výběru dveří po veškeré doprovodné služby »

Článek byl vydán 21.2.2010 v 13:04 v kategoriích Jak vybrat dveře, Služby a ceny. Můžete sledovat komentáře k tomuto článku pomocí RSS 2.0 feedu. Můžete přidat komentář nebo trackback z Vašich stránek.

Diskutovat