Prosklené či plné dveře?

Mnoho zákazníků se nás při výběru interiérových dveří ptá, zda jsou lepší plné či prosklené? Známe správnou odpověď: „Záleží na tom, kam je chcete umístit.“

Zahoďte pověry a stereotypy

Donedávna se obecně tradovalo, že pro toalety a koupelny se hodí pouze dveře plné. Dnes je tento názor překonán a možná i vy oceníte decentní prosklení, které například upozorní na zapomenuté rozsvícené světlo. Populární jsou dokonce i větší plochy matného skla, které propustí světlo, nikoliv však obraz – tím si zachováte svůj diskrétní prostor a přitom tuto často malou místnost opticky odlehčíte.

Prosklené dveře

Prosklené dveře oceníte v obýváku či chodbě. Zcela individuální je to v pokojích: Větší soukromí i tlumení zvuku samozřejmě poskytnou dveře plné, prosklení naopak zajistí lehčí a vzdušnější interiér. U prosklených dveří je důležité si uvědomit, zda vás nebude rušit ze spánku světlo na chodbě.

Částečně prosklené dveře

Do dětských pokojů je z bezpečnostních důvodů lepší nedávat dveře celoprosklené, vhodnější jsou částečně prosklené. Obvyklé je 2/3 prosklení s pevnou výplní ve spodní části dveří. Pak se nemusíte bát, že dítě rozbije dveře například při hře a zraní se. I prosklené části mohou být zajištěny bezpečnostní folií, která běžnému nárazu odolá bez úhony a při silném ostrém úderu se sklo nevysype do pokoje, ale střípky zůstanou viset na folii, která utvoří pavučinku, jakou znáte z autoskel.

Plné dveře

Plné dveře se i nadále hodí pro komory, spíže, sklepy, technické místnosti apod.

Jaký styl dveří je v módě?

Dnešní trend dává přednost čistým hranatým nenápadným lištám, obdélníkovým prosklením bez zdobených či rustikálních prvků. Zákazníci obvykle volí dveře s jedním zajímavým a efektním sklem raději než s mnoha kombinovanými prvky.

Prohlédněte si interiérové dveře CAG a vyberte si ze široké nabídky prosklených, částečně prosklených i plných dveří »

Shrnutí

  • Prosklené dveře se hodí všude tam, kde chcete prostor odlehčit a prosvětlit.
  • Prosklení dnes můžete použít téměř ve všech místnostech – i včetně dveří v koupelně a na toaletě.
  • Zvažte, zda vám nebude vadit například světlo prosvítající z chodby do ložnice.
  • Do dětského pokoje jsou vhodné dveře částečně prosklené.
  • Plné dveře zajistí lepší zvukovou izolaci.
  • V módě je jednoduchost a čisté linie.

Vyberte si interiérové dveře »

Článek byl vydán 17.2.2010 v 15:22 v kategoriích Jak vybrat dveře, Vzhled dveří. Můžete sledovat komentáře k tomuto článku pomocí RSS 2.0 feedu. Můžete přidat komentář nebo trackback z Vašich stránek.

Diskutovat